video

zasoby wideo na mahajana.net i na innych stronach www
Posted by tokuzen

Sangye Nyenpa Rinpoche
Z przyjemnością zapraszamy do obejrzenia wideo z zapisem wykładu Jego Eminencji Sangje Njenpy Rinpoczego o znaczeniu Guru Jogi. Nauki te Rinpocze wygłosił w Centrum Bencien Karma Kamtsang w Grabniku we wrześniu 2015 roku.

Z języka angielskiego tłumaczył Lama Rinczen, film opracował Karma Szierab Łangciuk.
Film dostępny jest w serwisie Youtube.

Continue reading...
Tags:  

Tygrysie Serca

16 maj 2014
Posted by bunyu

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który został zrealizowany w ramach projektu, o którym pisaliśmy w lutym. Film traktuje o zanikającej już tajskiej tradycji leśnej. Można go obejrzeć tutaj.

Tags:  

Tygrysie Serca

07 lt. 2014
Posted by bunyu

Tajska Tradycja Leśna Marcin Fabjański wraz z Fundacją Filmową Wonderwoods i przy współpracy z Fundacją „Theravada” zainicjowali projekt "Tygrysie Serca" - jest to pierwszy krok do nakręcenia pełnometrażowego dokumentu o zanikającej już Tajskiej Tradycji Leśnej. Tajska Tradycja Leśna powstała pod koniec XIX wieku na pograniczu Tajlandii i Laosu w odpowiedzi na zarzucenie medytacji i wygodę życia mnichów w miastach. Najpierw kilku bezkompromisowych mnichów opuściło klasztory i ruszyło do dżungli, żeby tam uczyć się praw natury i zgłębiać własne umysły. Przedzierali się przez las, medytowali w jaskiniach, na szczytach gór, pod klifami, wśród dzikich zwierząt. Nie zrywając z oficjalnym buddyzmem, wytworzyli własne metody medytacji i analizy doświadczenia.
W imieniu autorów projektu prosimy o jego wsparcie.

Continue reading...
Tags:  
Posted by bunyu

Zapraszamy do obejrzenia filmu (o którym poinformował jeden z czytelników) ze styczniowej wizyty i kosesshin Harady Shodo Roshiego w Szczecinie.

Tags:  
Posted by hojun

Niedawno ukazał się film dokumentalny pt. Souls of Zen - Buddhism, Ancestors, and the 2011 Tsunami in Japan ukazujący praktykę buddyjską z perspektywy duchowieństwa, świeckich wyznawców i rodzin w Japonii

Continue reading...
Tags:  
Posted by hojun

Najbliższe spotkania z kaligrafią japońską w świątyni Engakuin w Poznaniu odbędą się 17 listopada oraz 22 oraz 29 grudnia. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w warsztatach proszeni są o wcześniejszy kontakt z sensei Maho Ikushimą pod adresem: ikushimam@hotmail.com

Tags:  
Posted by hojun

08.10.2012 o godzinie 19:30 w czasie wizyty Garchena Rinpocze odbędzie się w Warszawie w Och Teatrze na ul. Grójeckiej 65 projekcja filmu: Dla dobra wszystkich istot – niezwykłe życie Jego Eminencji Garchena Triptrula Rinpocze.

Continue reading...
Tags:  

Życie Karma Pakszi

02 mrz. 2012
Posted by bunyu

Jutro o 19.30 czasu indyjskiego (z licznika na stronie wynika, że będzie to dziś o godz. 1:00 w nocy) odbędzie się przedstawienie "Życie Karma Pakszi", wg scenariusza 17go Karmapy. Dialogi będą czytane po polsku. Webcast na stronie http://kagyumonlam.org/Webcast/live_webcast.html

Tags:  

Czy życie ma sens?

03 wrz. 2011
Posted by bunyu

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu wywiadu z D. T. Suzukim - postacią, której zawdzięczamy wiele, jeśli chodzi o wprowadzenie Buddyzmu Zen na Zachodzie. Wywiad jest częścią filmu dokumentalnego "A Zen Life: D.T. Suzuki", który został wydany na DVD.

Tags:  
Posted by hojun

Zachęcamy do obejrzenia 4. wydania magazynu internetowego Dharma Dhristhi, tym razem w formie siedmiu filmików wideo (średnio 3-minutowych). Tematem jest ‘Oddanie’. Więcej szczegółów na stronie polskiej grupy Samten Tse.

Tags:  
Posted by bunyu

Wykład J.Ś. w Hali Stulecia we Wrocławiu jak i spotkanie z młodzieżą, które odbędzie się następnego dnia w Teatrze Lalek będzie transmitowane na żywo przez serwis popler.tv. Transmisja odbędzie się live z oficjalnego kanału miasta Wrocław na stronie www.popler.tv

Tags:  

Technologia serca

05 wrz. 2010
Posted by bunyu

H.H. Karmapa at TED Zapraszamy do obejrzenia interesującej wypowiedzi J.Ś. Karmapy wygłoszonej w 2009 roku w Indiach na konferencji TED (Ideas worth spreading).

Tags:  
Posted by bunyu

Harada Shodo Roshi Zapraszamy do obejrzenia reportażu z sesshin, które odbyło się w Bijapur, Karnataka.

Tags: