pomoc

Posted by emio

więzień
Jesteśmy organizacją buddyjską, przynoszącą praktykę oraz wszelką pomoc dla osób osadzonych w zakładach karnych, którzy tego potrzebują i chcą. Osoby, do których wysyłamy kartki świąteczne, od kilku lat są osobami praktykującymi, które mają z nami kontakt już od jakiegoś czasu. Chcemy im przynieść jak najwięcej ciepła, które każdy człowiek na tym świecie może się podzielić kilkoma prostymi słowami, w formie kartki z życzeniami.

Continue reading...
Tags:  
Posted by kakushin

Podobnie jak w zeszłym roku, w tym roku również świątynia Misji Buddyjskiej w Poznaniu wraz z Samten Tse Polska prowadzi akcję wykupywania i uwalniania karpi.

Continue reading...
Tags:  
Posted by shoshin


Portal mahajana.net, który przybliża Nauki Buddy wszystkim zainteresowanym również podjął inicjatywę (pomoc.mahajana.net), aby żywo realizować nauki pomagając potrzebującym ludziom oraz zwierzętom. Pomoc taka jest ściśle związana z kroczeniem buddyjską ścieżką mahajany poprzez praktykowanie szczodrości. Przedstawiamy małe podsumowanie tego co udało się nam zrobić i w jakich akcjach bierzemy udział obecnie. Czytając podsumowanie dowiesz się również kto czeka na twoją pomoc i jak możesz takiej pomocy skutecznie udzielić.

Continue reading...
Tags:  
Posted by bunyu

Dana paramita (paramita szczodrości) jest pierwszą i kluczową praktyką buddyjską. Do Misji Buddyjskiej zwróciły się o pomoc matka dwojga dzieci, będąca w bardzo trudnej sytuacji finansowej oraz Pani Kamila poszkodowana w wypadku. Wsparliśmy te osoby na miarę naszych możliwości, jednak to za mało i prosimy wszystkich o dalszą pomoc, tyle, ile każdy może, cenna jest każda złotówka. Szczegóły zostały podane na nowopowstałej stronie pomoc.mahajana.net.

Tags:  
Posted by bunyu

Stowarzyszenie działa od 2001 roku na wrocławskim osiedlu Huby prowadząc działania na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Organizacja prowadzi bezpłatny punkt przedszkolny, świetlicę socjoterapeutyczną i klub młodzieżowy. Metoda wykorzystywana do pracy z podopiecznymi - socjoterapia, uczy uczestników działania we wspólnocie, tolerancji, pokazuje wagę przyjaźni i wzajemnego wsparcia. SOS Wrocław uprzejmie prosi o wsparcie w kwestii mikołajkowych prezentów (datki, zabawki, słodycze itp.). Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.sos-wroclaw.pl

Tags:  
Posted by bunyu

W imieniu Anny bardzo dziękujemy za Waszą szczodrość, dzięki której udało się uzbierać prawie 90% potrzebnej kwoty! Odosobnienie rozpocznie się najprawdopodobniej w listopadzie lub w grudniu. Brakuje jeszcze około 2300 euro. Liczymy na dalsze datki, które pozwolą na zrealizowanie tej formy praktyki. Więcej informacji: http://mahajana.net/node/496

Tags:  

Podziękowanie

22 sie. 2011
Posted by bunyu

"Chcieliśmy bardzo, bardzo serdecznie podziękować Wszystkim, którzy w czasie trzęsienia ziemi, które nawiedziło północno-wschodnią Japonię w marcu tego roku okazali nam zarówno materialne jak i duchowe wsparcie. Jesteśmy wdzięczni za wszelką pomoc, serce, sutry, modlitwy oraz zwykłą pamięć i dobrą myśl jakie od Was Wszystkich otrzymaliśmy.
Często mówi się, że współczucie jak i moc umysłu nie mają granic - doświadczyliśmy tego podczas ostatnich wydarzeń.
Jesteśmy bardzo wdzięczni i mamy nadzieję, że uda nam się chociaż w drobnej mierze spłacić dług jaki u Was wszystkich zaciągnęliśmy.

9 pokłonów

nyogen nowak
ewa myoshin hadydon"

Tags:  
Posted by bunyu

Bukkyo Dendo Kyokai jest kolejną organizacją, która zbiera środki dla ofiar trzęsienia ziemi i tsunami. Środki zostaną przekazane do prefektury Miyagi, jednego z najbardziej zniszczonych obszarów w Tohoku, północno-wschodniej części Japonii. Dane do przelewu:
EKO-Haus der Japanischen Kultur e.V.
Mizuho Corporate Bank
Konto-Nr.: 3085 933 600
BLZ: 300 207 00
IBAN-Nr.: DE45300207003085933600 / EUR

Tags:  

Pomoc dla Japonii

01 kw. 2011
Posted by bunyu

Pomoc dla Japonii Wśród organizacji wspierających poszkodowanych w kataklizmie są też instytucje buddyjskie. Jedną z nich jest Sotoshu Shumucho zrzeszająca klasztory i świątynie zen tradycji soto. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc Japonii za takim pośrednictwem zachęcamy do wpłat na konto organizatorów lub (dla osób, które wolą wykonać przelew do banku w Polsce) na konto Misji Buddyjskiej (31124018641111001001756800, tytuł przelewu: "datek dla Japonii"). Szczegółowe informacje o akcji znajdują się w załączniku.

Tags:  
Posted by bunyu

Trzęsienie ziemi w Sendai Jak wiecie Japonia dotknięta została największym kataklizmem od czasów II-giej Wojny światowej. Jednym z miast, które najbardziej ucierpiało jest Sendai, w którym od ponad 20 lat mieszkają nasi przyjaciele, mnich zen Nyogen Nowak i Ewa Hadydoń. Ich dom jeszcze stoi, ale dach jest już przesunięty, a ściana wybrzuszona. Trzęsienia trwają i szanse na to, że dom przetrwa są znikome. Nyogen i Ewa cudem przeżyli, ale ich przyszłość stoi pod dużym znakiem zapytania. Być może wrócą do Polski, być może zostaną, ale w każdym z tych wariantów będzie im potrzebna pomoc finansowa.

Bardzo prosimy o przekazywanie datków na ten cel na konto Misji Buddyjskiej we Wrocławiu: 78213000042001023353210001 (Volkswagen Bank Polska S.A.) koniecznie zaznaczając w tytule przelewu: "Darowizna dla Nyogena i Ewy". Z góry serdecznie dziękujemy!

Continue reading...
Tags:  
Posted by hojun

Serdecznie zachęcamy do włączenia się do świątecznej akcji dobroczynnej "Szlachetna Paczka od buddystów" (z akcji www.szlachetnapaczka.pl)

Continue reading...
Tags:  
Posted by bunyu

W ramach programu Opieka Medyczna, Fundacja Pomocy Dzieciom Tybetu - Nyatri we współpracy z poznańskim lekarzem stomatologiem, Panem Bartoszem Niedziółką organizuje akcję: "Dentysta dla Dzieci Tybetu". Akcja ma na celu zapewnienie dzieciom z Bon Children's Home podstawowej opieki stomatologicznej. Potrzebna jest pomoc w postaci darowizn finansowych lub sprzętowych. Więcej...

Tags: