publikacje

książki, periodyki i inne publikacje na rynku wydawniczym
Posted by hojun

Z przyjemnością pragniemy poinformować o opracowaniu graficznym i umieszczeniu na stronie Wolnch Lektur kolejnego polskiego przekładu nauk Dōgena , założyciele sekty sōtō zen w Japonii. Tekst można przeczytać tutaj
Ten sam tekst dostepny jest również w ramach projektu Tłumaczenia Tekstów Dharmy Kumarajiva

Tags:  
Posted by hojun

Oświecona odwaga Nakładem wydawnictwa buddyjskiego MANIBOOKS ukazała się na dniach książka autorstwa Kyabje Dilgo Khyentse Rinpocze, jednego z największych mistrzów buddyzmu tybetańskiego.

Continue reading...
Tags:  
Posted by hojun

Gorąco zachęcamy do trzeciego z kolei tłumaczenia Dōgena Kigena pt. „Umysł Drogi”w ramach projektu Wolne Lektury.

Tags:  
Posted by shoshin

indyjskie korzenie

Na rynku wydawniczym pojawiła się ciekawa pozycja książkowa, a mianowicie Buddyzm dla dzieci pt. "Indyjskie korzenie". Dzieło to jest zaopatrzone w piękne ilustracje tajwańskich grafików, a przedstawia opowieści z życia Buddhy i jego uczniów min. Anandy, Subhutiego oraz Nagardżuny. Jak zawsze w tego typu pozycjach możemy się dowiedzieć interesujących smaczków, o których nigdy wcześniej nie wiedzieliśmy.

Fragment książki dostępny jest pod tym likiem : Indyjskie korzenie

Tags:  
Posted by bunyu

Na ścieżce współczucia W związku z pierwszą wizytą JŚ XVII Karmapy w Europie Instytut Marpy udostępnia do pobrania wybranie publikacje wydane uprzednio w wersji książkowej:

1) "Przyszłość jest teraz" (pdf)
2) "Na ścieżce współczucia" (epub)
3) "Nyndro na dzisiejsze czasy" (epub, mobi)

Tags:  
Posted by Künga Datso

Yeshe Tsogyal Już wkrótce w sprzedaży ukaże się nowa książka wydawnictwa ManiBooks - "Ja, kobieta Yeshe Tsogyal" (tytuł angielskiego oryginału: "Lady of the Lotus Born"). Jest to niezwykła opowieść o zmaganiach na drodze do całkowitego spełnienia ludzkiego potencjału. O tym, że nie zależy ono od czasu, kultury czy płci, tylko od siły determinacji. O wolności. Więcej szczegółów tutaj. Zapraszamy również do zapoznania się z innymi pozycjami oferowanymi przez ManiBooks.

Tags:  

Skarb Serca Buddów

24 wrz. 2013
Posted by bunyu

Skarb Serca Buddów Wydawnictwo Rogaty Budda poleca książkę Dilgo Khjentse Rinpocze, pt. "Skarb Serca Buddów. Praktyka poglądu, medytacji i działania." W książce Skarb Serca Buddów dwaj wielcy mistrzowie buddyzmu tybetańskiego, Dilgo Khjentse Rinpocze i Patrul Rinpocze, opisują wszystkie etapy duchowej praktyki, począwszy od wzbudzenia podstawowej altruistycznej motywacji, która determinuje wejście na drogę ku oświeceniu, po bezpośrednie, wykraczające poza intelekt doświadczenie absolutnej prawdy będące urzeczywistnieniem metod Wielkiej Pieczęci i Wielkiej Doskonałości.

Continue reading...
Tags:  
Posted by bunyu

Lustro Wydawnictwo Norbu informuje o nowej książce Czögjal Namkhai Norbu Rinpocze pt. "Lustro: Rady dotyczące obecności i świadomości". Wyjaśnia ona trzy fundamentalne aspekty ścieżki dzogczen: (1) pogląd, czyli intuicyjne zrozumienie naszego pierwotnego stanu, (2) medytację, czyli zastosowanie tej wiedzy w praktyce i (3) postępowanie, czyli integrację medytacji ze wszystkimi codziennymi czynnościami. Więcej...

Tags:  

Szkoła haiku

13 wrz. 2012
Posted by bunyu

Szkoła Haiku zaprasza na spotkanie, które prowadzone będzie przez Agnieszkę Żuławską-Umedę i odbędzie się w Warszawie, 6 października o godz. 12 w kawiarni Tarabuk ul. Browarna 6.

Continue reading...
Tags:  

Lot Garudy

28 kw. 2012
Posted by bunyu

Lot Garudy Informacja wydawnictwa Advaita Press: została wydana książka Śabkar Tsogdruk Rangdrol, Lot Garudy. Lot Garudy zawiera bezpośredni przekaz jednego z najbardziej szanowanych niesekciarskich mistrzów Tybetu - wielkiego jogina Śabkara. Chociaż przyjął on święcenia jako mnich szkoły gelug, to zasłynął ze swych nauk w tradycji dzogczien - najgłębszej praktyki linii njingma. Lama Śabkar wędrował po Tybecie i Nepalu i, dzięki niezwykłym zdolnościom przekazywania esencji nauk w poetycki i krystalicznie czysty sposób, zwracał umysły napotkanych ludzi w stronę dharmy.

Continue reading...
Tags:  
Posted by bunyu

Zapraszamy do lektury najnowszej publikacji strony Sasana. Jest to drugie, poprawione i rozszerzone wydanie książki "Dobre pytania - dobre odpowiedzi" (PDF) Shravasti Dhammiki.

Tags:  

Nauka Buddy

19 st. 2011
Posted by bunyu

W imieniu Bukkyo Dendo Kyokai, stowarzyszenia promującego buddyzm, informujemy, że istnieje możliwość
zamówienia znakomitej i pięknie wydanej (jednocześnie nieodpłatnej) książki "Nauka Buddy". Jest to opracowanie najważniejszych nauk Dharmy wykonane na podstawie źródłowych tekstów buddyjskich. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt e-mail: jozwiak_robert@yahoo.com W treści e-mail-a należy podać adres wysyłki. Serdecznie polecamy.

Tags:  
Posted by Anonymous

Ozdoba drogocennego wyzwolenia to jedno z najważniejszych dzieł buddyzmu tybetańskiego. Od niemal tysiąca lat służy pokoleniom praktykujących jako kompletny przewodnik po fundamentalnych naukach buddyjskich, począwszy od wejścia na ścieżkę, a skończywszy na owocu praktyki, czyli pełnym oświeceniu.

Continue reading...
Tags:  

Nowy numer "Bodhi"

07 st. 2010
Posted by bunyu

Bodhi - okładka Wydany został szósty numer czasopisma "Bodhi", głosu buddyzmu wadżrajany. Został on poświęcony linii Njingma. Można w nim znaleźć przekłady tekstów takich autorów jak: Padmasambhawa, Jeszie Tsogjal, J. Ś. Dilgo Kjentse Rinpocze, J. Ś. Dudziom Rinpocze, Tulku Urgjen Rinpocze, Alak Zenkar Rinpocze, Khandro Rinpocze, Thinlej Norbu Rinpocze, Dzogczen Ponlop Rinpocze, Dzigar Kongtrul Rinpocze, Ringu Tulku Rinpocze. Z kwartalnikiem można się też zapoznać w wypożyczalni Książnicy Pomorskiej. Więcej...

Tags:  

Zrodzony z Lotosu

04 lt. 2009
Posted by bunyu

Zrodzony z LotosuUkazała się niezwykła książka - biografia jednego z największych mistrzów buddyzmu jaki się pojawił na tym świecie - Guru Rinpocze (Padmasambhawy). Jakiś czas temu ukazała się owa cenna biografia na Zachodzie, w języku angielskim. Teraz została też przetłumaczona i wydana w języku polskim.

Continue reading...
Tags: