Inicjacja Padmasambhawy w Szczecinie

02 wrz. 2016
Posted by bunyu

Po trzech latach do Szczecina wraca Tulku Urgien Chemchok Rinpoche. W ciągu dwóch dni W Świątyni Sanboin udzieli inicjacji Padmasbhawy (ojca tradycji tantrycznego buddyzmu tybetańskiego) oraz Dordże Sempa (pierwotnego bóstwa medytacyjnego związanego z praktyką oczyszczenia karmy i leczenia).

J.Ś TULKU URGIEN CHEMCHOK urodził się 15 sierpnia 1956 r. w Kalimpongu jako trzecie dziecko Czcigodnego tertona Chimed Rigdzina Rinpocze i Sangje Dolmy. Kiedy był małym chłopcem został uznany przez poprzednie inkarnacje Ich Świątobliwości Dudzioma Rinpocze i Gjalła Karmapę jako najwyższy tulku klasztoru Suckchung, co utrzymywano w tajemnicy do 1985 r., kiedy to podczas pierwszej wizyty w Tybecie w klasztorze Khordong ofiarowano mu dywan należący do najwyższego tronu klasztoru Suckchung jako symbol powrotu Rinpocze do klasztoru. W 1990 r. podczas drugiej podróży do Tybetu 10 dnia czwartego miesiąca został intronizowany. Pierwszego dnia nowego roku tybetańskiego w 2002 r. J.Ś. Chimed Rigdzin Rinpocze ogłosił Tulku zwierzchnikiem Gompy i swoim głównym Regentem mającym kontynuować Jego dzieło na wschodzie i zachodzie.

Tulku Urgien Chechog jest synem ciała, mowy i umysłu Najbardziej Szanowanego Tulku Khordong Terczien Czime Rigdzina Rinpocze. Rozpoznając Tulku Ugyen jako ważną inkarnację i wyznaczając go jako Regenta (Chief Regent, tyb. rGyal tshabs) Rinpocze powierzył w ręce Tulku Ugyiena święte tradycje Linii Khordong i wielu przynoszących pożytek dharmicznych projektów, które Rinpocze osobiście pielęgnował i propagował w ciągu życia i które Mistrzowie linii Khordong propagowali przed nim - dla pożytku swoich uczniów i przyszłych pokoleń. Od czasu odejścia Tertul Rinpocze (Czime Rigdzin Rinpocze-przyp.tłum) Tulku Ugyen zadedykował każdą świadomą chwilę swego życia z najwyższą bezinteresownością w służbie projektów Rinpocze, Khordong Gompa w Indiach i społecznościach na Zachodzie.

3.09 - Sobota
11:00 Sadhana Duży Rigzin
13:00 przerwa obiadowa
15:30 samoinicjacja Rinpocze
17:00 inicjacja Padmasambhawy

4.09 - Niedziela
11:00 Sadhana Duży Rigzin
13:00 przerwa obiadowa
15:30 samoinicjacja Rinpocze
17:00 inicjacja Dordże Sempa

Sugerowana minimalna Dana za inicjacje to 80zł dziennie/osobę.
https://web.facebook.com/kuntuzangpo.net/?fref=ts

Tags: