JE Desi Rinpocze - Przekaz Kurukulle Sang Drub, Palden Lhamo i Simhamuki

18 lp. 2016
Posted by shoshin

Desi Rinpocze

W Poznaniu odbędzie się kurs z JE Desi Rinpocze w dniach od 22 do 25 Lipca. Ostatni kurs z JE DESI RINPOCZE przed wylotem do Singapuru związany jest z żeńskimi formami reprezentującymi oświecenie. Strażniczką Palden Lhamo oraz Dakiniami Kurukullą i Simhamuką.

Przy wyższych i niższych naukach różni ludzie mając różne rodzaje wiary i oddania ufają odpowiednim naukom. Tak właśnie ogród lotosów sutr i tantr sam z siebie nieustannie rozpyla we wszystkich kierunkach zapach odpowiednich i właściwych wyjaśnień - odnajdowanych przez roje pszczół pragnących wyzwolenia które zaspokojone przywołują inne swoim dźwiękiem.

Kurs rozpocznie się w piątek praktyką Czi-Lu - usunięcia przyczyn przedwczesnaej śmierci. Wszyscy - zwłaszcza na ścieżce buddyjskiej - rozumiemy jak kruche i nietrwałe jest życie ludzkie. Aby wykorzystać nasze cenne odrodzenie na praktykę Dharmy, korzystamy z ochrony Buddów. W tym przypadku opieramy się na praktyce Białej Tary, której szczególną aktywnością jest wydłużanie życia i usuwanie przeszkód. Rinpocze wykonuje w Poznaniu praktykę Czi-Lu raz do roku. Zapraszamy wszystkich - również nie-buddystów.

KURUKULLE SANG DRUB - Praktyka Kurukulle w prowadzi przede wszystkim do rozwinięcia aktywności kontrolującej, spełniającej życzenia i panującej nad trzema światami. Otrzymamy błogosławieństwo i przekaz szczególnej formy - Praktyki Sekretnej Realizacji (Sadhana w tłumaczeniu).

PALDEN LHAM MAGZOR GYALMO - Palden Lhamo jest partnerką Mahakali i strażniczką nauk Buddy. Jej manifestacja - Magzor Gyalmo należy go głównych strażników Dalajlamy. Pozwala usunąć zewnętrzne, wewnętrzne i tajemne przeszkody w praktyce. Przeciwdziała czarnej magii i obdarza wglądem w trzy czasy. Jednym z atrybutów Palden Lhamo są czarne i białe kości - wiąże się z nimi głęboki system wyroczni MO, którego przekaz otrzymamy podczas kursu. Sukces w trafności i odczytywaniu MO związany jest z wyrecytowaniem pewnej liczby mantr i powodzeniem w specjalnej praktyce SIO DRUB. Wyjaśnienia do niej otrzymamy w trakcie kursu. JE Desiemu Rinpocze przypisuje się że szczególne związki z Magzor Gyalmo od czasu pierwszej inkarnacji Desi Sangye Gatso

SIMHAMUKHA - Sengdongma, Lwiogłowa Dakini - jedna z najważniejszych żeńskich form w praktyce buddyjskiej. Obdarza ostatecznym urzeczywistnieniem i niezliczonymi aktywnościami, do których należą m.in praktyki odwracania klątw i czarnej magii. Niektórzy dostrzegają powiązania tej formy z archetypem wielkiej bogini, wiedźmy lub niezależnej kobiety, która nie poddaje się żadnym wpływom. Abhiszeka Simhamukhi była kilkakrotnie udzielana w Poznaniu. Na jesieni planowany jest kurs z Lamą Wadżranathą poświęcony praktyce Simhamukhi z linii Bodong - oparty na linii wyjaśnień, które Lama otrzymał od JE Dudzioma Rinpocze. Do uczestnictwa w kursie wskazane jest przyjęcie jakiejkowiek abhiszeki Sengdongmy.

Program kursu

 • PIĄTEK, 22-07-2016
  godz. 20:00
  - Czi-lu, praktyka "oszukania śmierci" ze zbioru praktyk aktywności Białej Tary
 • SOBOTA, 23-07-2016
  godz. 16:00
  - Abhiszeka Kurukulle Sang Drub
  godz. 18:30
  - Abhiszeka Palden Lhamo Magzor Gyalmo
  - Wyjaśnienia i wspólna praktyka Palden Lhamo
 • NIEDZIELA, 24-07-2016
  Start o 12:00 w trakcie-przerwa na lunch
  - Palden Lhamo - Sio Mo lung. Ustny przekaz do praktyki tradycyjnej wyroczni MO związanej Palden Lhamo.
  - Pladen Lhamo Sio Drub - wyjaśnienia do praktyki pozyskiwania i błogosławienia kości do praktyki MO
  - Wspólna praktyka Palden Lhamo
  ok. 18:30 Abhiszeka Simhamuki (Lwiogłowej Dakini)
 • PONIEDZIAŁEK
  20:00 W PRZYGOTOWANIU

Miejsce kursu
Gompa Taszi Czie Ling, Poznań, ul. Miastkowska 83
kontakt: vpp@o2.pl
tel. 537 897 299

ZałącznikWielkość
desi.png23.43 KB
Tags: